O nás

Interaktivní muzeum chytré zábavy Pod čepicí v Hronově

Novinka - možnost nákupu on-line

Jelikož na Vás stále myslíme, připravili jsme pro Vás zábavně-vzdělávací tvořivé sady na doma, dárkové vstupenky do muzea a v neposlední řadě možnost koupit si také muzejní suvenýry nebo turistickou vizitku na dálku:-) ... Pro tuto volbu zavítejte v menu do kategorie Suvenýry.

L & M z Podčepicí ♥

Jak vše vzniklo?

Jsme dvě sestry, Martina a Lenka. Nápad založit v našem rodném městě Hronově interaktivní muzeum se v našich hlavách zrodil v "nejplodnějším a nejinspirativnějším" období snad každé matky - na mateřské dovolené.
Ve snaze přijít s nějakou novou a poutavou "zábavkou" pro svá dítka jsme vymýšlely všemožné... Společně jsme se pouštěly do výroby textilních hraček, vytvářely sady kreativních úkolů. Téměř denně jsme se scházely dohromady s pěti ratolestmi různých věkových kategorií a v dobré víře podporovaly jejich všetečnost, zvídavost, vlastní fantazii a tvořivost. 

Nyní už jsou dítka velká a jsou nám nekompromisními kritiky při tvorbě každé expozice :-)

.... důležitá úloha :-) ♥

Sen se splnil, vzniklo interaktivní muzeum chytré zábavy Pod čepicí 

Z tohoto našeho snažení vyplynula touha věnovat se takovýmto činnostem i nadále, naplno a nabídnout možnost zábavného vzdělávání, poznávání a tvoření široké veřejnosti. Navíc jsme mohly obě bohatě využít naše pedagogické praxe a zkušenosti ze svých profesí. Proto jsme se na konci roku 2013 rozhodly založit neziskovou organizaci a zaregistrovat zapsaný spolek Pod čepicí z. s. s cílem založení Interaktivního muzea chytré zábavy Pod čepicí v Hronově a to se také splnilo.

V roce 2016 přišla na svět první výstava "Budiž světlo".