Milí návštěvníci,
Přijďte se podívat na novou expozici...


MIKRO x MAKRO

MIMOSEZÓNNÍ OTEVÍRACÍ DOBA MUZEA

září - prosinec 2018


SO - NE 9:00 - 11:30, 13:00 - 17:00
ÚT - PÁ dopoledne (8:00 - 11:30) - pro objednané školní skupiny (nad 15 osob),
odpoledne (14:00 - 17:00) po předchozím objednání (nad 5 osob)


Prohlídku můžete objednat na tel. čísle: 606 817 607 nebo na e-mailu: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript


alt

Srdečně Vás zveme do hronovského muzea Pod čepicí. Nová interaktivní výstava Vás nechá nahlédnout do mikrosvěta a přinese překvapivá makro vesmírná srovnání. Součástí expozice je výstava mikro a makrofotografií (autory jsou Libor Nývlt, Adéla Gultová, Martin a Ondřej Pelánkovi a Lucia Dovalová). Ani letos nechybí zábavná tvořivá dílna.
Těšíme se opět na Vás v muzeu Pod čepicí :o)


......................................................................................................................................................................

Výstava zrakových klamů s názvem "Okoklamy" je již historií, mohli jste ji u nás navštívit v průběhu roku 2017 a letos také v Přepychách u Opočna během června a července. Rádi byste ji viděli znovu a přímo ve Vašem městě? Víte o výstavních prostorách a o někom, kdo by rád uspořádal pokračování této úspěšné zábavně-vzdělávací výstavy? Ozvěte se nám, rádi se s Vámi domluvíme.

alt


altaltaltaltaltalt


Interaktivní muzeum Pod čepicí vzniklo přímo v centru města Hronova v roce 2016 na ploše cca 200 m2. Věříme, že se toto zábavně-vzdělávací centrum stane pro děti i dospěláky, školáky i předškoláky nejen z Hronova místem úžasného poznávání a tvoření, zázemím pro společné zážitky a prostorem, do kterého se budou návštěvníci rádi vracet. Muzeum je otevřeno od 30. dubna 2016. Provoz muzea jsme zahájili výstavou Budiž světlo v roce 2016...


alt

Co na Vás v našem muzeu Pod čepicí čeká?

 • Dlouhodobé interaktivní výstavy s doprovodnými programy zaměřené na smyslové vnímání, zázraky přírodních jevů či důvtip různých vynálezů. Věříme ale, že si užijete i naši zábavnou tvořivou dílnu a především hru, která by neměla chybět jak v životě dětí, tak nás dospěláků! :o)
 • Díky Městu Hronov naše muzeum interaktivní zábavy Pod čepicí získalo pěkné prostory přímo v centru města Hronov. V jednom poschodí budovy bývalé hotelové školy tak vznikla další turistická atraktivita.

Budiž světlo

altaltaltalt

První výstava muzea Pod čepicí, na které bylo dovoleno se exponátů dotýkat, ba bylo to přímo žádoucí ... mohli jste si užít hru se světlem a stínem, dozvědět se něco o úžasném jevu zvaném "luminiscence", vytvořit si zářivé obrázky nebo nové loutky do našeho stínového divadla, pohrát si s UV světlem ... zkrátka jste si u nás mohli až do konce prosince 2016 na světlo trochu "posvítit".

Zveme Vás srdečně k virtuální návštěvě díky pořadu České televize "TAM TAM". Račte vstoupit do naší historicky první expozice z roku 2016 - byla to výstava "Budiž světlo" :o)


altalt


Nevíte kam s dětmi na výlet? Vyzkoušejte "Kudy z nudy" a tipy "Toulavého baťohu"...

altalt

Muzeum chytré zábavy Pod čepicí, Hronov
 • Adresa muzea:
  Interaktivní muzeum chytré zábavy Pod čepicí
  Čapkova č. 193
  549 31 Hronov

  Kontaktní osoby:
  Martina Špringrová, DiS., tel. +420 606 817 607
  Lenka Grimová, DiS., tel. +420 606 817 607
  mail: info@muzeumpodcepici.cz
 • Mimosezónní otevírací doba (září - prosinec 2018):
  Po zavřeno - technická údržba expozice
  Út - Pá 14:00 – 17:00 - pouze po předchozím objednání v počtu nad 5 osob, (dopoledne pouze pro objednané školní skupiny)
  So - Ne 9:00 – 11:30, 13:00 – 17:00
 • Interaktivní muzeum chytré zábavy Pod čepicí

Všechna práva vyhrazena copyright 2015 Muzeum interaktivní zábavy Pod čepicí Created OMEGA WEB Czech.