Muzeum interaktivní zábavy Pod čepicí, Hronov – Náš tým

Neziskovou organizaci a interaktivní muzeum Pod čepicí založily sestry Martina Špringrová a Lenka Grimová.

-       1997-2001 - Management cestovního ruchu
-       2001-2004 - Vyšší odborná škola pedagogická v Litomyšli, obor speciální pedagogika

-       2001 – Státní průvodcovské zkoušky

Praxe:
V rámci praxí na SSŠP - Management cestovního ruchu působila jako průvodkyně na Státním zámku v Náchodě. Během studia na VOŠ pedagogické v Litomyšli prošla praxí nejen v klasických pedagogických zařízeních (školní družina, DDM), ale i ve speciálních zařízeních zaměřených na péči o mentálně, smyslově i tělesně postižené děti a mládež - ZVŠ Hronov, stacionář Cesta Náchod. V rámci absolventské práce spolupracovala na přípravě a průběhu interaktivního programu v Galerii výtvarného umění v Náchodě - projekt Otevřená výzva tvůrcům graffiti. Od roku 2004 pracovala jako učitelka na 1. stupni ZŠ ve Zbečníku, kde získala bohaté zkušenosti vyučováním ve „vícetřídkách“, ale i osobní přípravou nejrůznějších pracovních listů a interaktivních pedagogických pomůcek nezbytných při výuce. Od roku 2009 je na mateřské dovolené, má 2 dcery, které jsou pro ni bohatým zdrojem inspirace.
Studium:
-       1992-1996 - Centrum odborné přípravy Hronov – Rodinná škola - obor ekonomika a podnikání
-       1996-1998 - Vyšší odborná škola pedagogická v Litomyšli, obor výtvarný

Certifikáty, zkoušky:
-       2001 - certifikát muzejní a galerijní pedagogiky nadace Open Society Fund Praha – program Brána muzea otevřená
-       2000-2002 - FFUK Praha, Kurz celoživotního vzdělávání – obor dějiny umění Čech, Moravy a Slezska

Praxe:
V průběhu studia na VOŠ pedagogické v Litomyšli prošla praxí v základních a mateřských školách. Od roku 1998 pracovala jako galerijní pedagog v Galerii výtvarného umění v Náchodě, kde připravovala k výtvarným výstavám interaktivní, výchovně-vzdělávací a zábavné programy, pracovní listy a pomůcky pro děti, mládež i pro ostatní návštěvníky. V rámci programu Brána muzea otevřená nadace OSF Praha získávala cenné poznatky v tomto oboru a kontakty mezi kolegy muzejníky a galerijníky z celé republiky. Nyní je na mateřské dovolené (má 2 syny a dceru). Navrhuje dřevěné a textilní hračky, ilustrovala dětskou knížku, podílela se na realizaci dvou loutkových divadel (návrhy, ilustrace) a komponentů pro dětská hřiště, připravuje pro děti hravé pracovní listy s grafomotorickými cviky.
-       1997-2001 - Management cestovního ruchu

-       2001 – Státní průvodcovské zkoušky

-       1996-1998 - Vyšší odborná škola pedagogická v Litomyšli, obor výtvarný

Muzeum interaktivní zábavy Pod čepicí Hronov – poděkování